Kolagénová fototerapia

 

Je založená na princípe prieniku 633 nm červeného svetla, čo znamená, že sa nejedná ani o UVA ani o UVB žiarenie. Princíp fotoomladenia celého tela 633 nm červeným svetlom je na prírodnej báze a preto nepredstavuje žiadne riziká pre ľudský organizmus.Jemná červená svetelná fototerapia výrazne spomaľuje starnutie a podporuje pokožku, aby si udržala svoju pevnosť a pružnosť. Kolagénová terapia nezohrieva pokožku ako ostatné terapie proti starnutiu. Je to pohodlná, relaxačná terapia a môže byť používaná každým, bez ohľadu na typ pokožky, pohlavie alebo vek.

 Tajomstvo svižného vzhľadu je ukryté v dokonalom vytvorení kolagénu. Najlepšie takého, ktorý si vytvorí vaše telo samo. Pre tieto účely bola vyvinutá nová metóda využívajúca technológiu svetelného žiarenia 633 nm. Technológiu objavili vedci z NASA a používa sa na urýchlenie liečenia rán a regeneráciu pokožky pri kozmických letoch. Princíp spočíva v tom, že špeciálne žiariče stimulujú organizmus k tvorbe vlastného kolagénu. To umožnuje mnohonásobne zlepšiť jeho účinnosť aj v hlbokých vrstvách pokožky.

 Za tento objav bola udelená Nobelova cena!

  

Hlavný rozdiel medzi kolagénovou fototerapiou a LED-fotorejuvenizáciou tváre:

 

 Kolagénová terapia

 LED terapia

  • Ponúka ošetrenie celého tela v jednom
  • Šetrí váš čas
  • Šetrí vaše peniaze
  • Ošetruje len oblasť tváre a dekoltu
  • Časovo náročná
    Na jedno ošetrenie potrebujete až 1 hodinu
  • Nákladnejšia
    Jedno ošetrenie stojí cca. 100 €


                         

Kolagénová terapia je celotelové prístrojové ošetrenie, ktoré podnecuje vnútrobunkový prenos energie. Tento proces zvyšuje bunkovú látkovú výmenu a tým intenzívnejšiu tvorbu nového kolagénu a elastínu. Okrem bunkovej aktivity sa zlepšuje aj ich priepustnosť, takže pokožka môže byť opätovne lepšie zásobovaná nevyhnutne potrebnými výživnými látkami. Výsledkom je napnutejšia a zdravšia pokožka.

   Stimulácia syntézy kolagénu v starnúcej pokožke ukázala redukciu vrások a zlepšenie štruktúry pokožky. Toto je nová estetická možnosť, ako bojovať proti efektu starnutia. 633 nm je najefektívnejšie červené svetlo, veľmi dobre známe z literatúry, ktoré stimuluje kožné bunky a aktivuje spustenie reakcií potrebných na to, aby sa dosiahla reorganizácia aspevnenie pokožky, podporujúcich jej základy. 633 nm červené svetlo upravuje aktivitu kľúčových buniek v dermise, v bunke spojivového tkaniva, ktoré produkujú kolagén. Mnohé vedecké štúdie preukazujú, že špecifická vlnová dĺžka (633nm, normálne obsiahnutá vo viditeľnom svetelnom spektre) je schopná stimulovať aktivitu fibroblastov, buniek pokožky, ktoré sú zamerané na produkciu kolagénu, proteínu zodpovedného za kompaktnosť a celistvosť pokožky. Svetlo 633nm je absorbované fibroblastami; vo vnútri každého fibroblastu sú pomerne malé mikroorganizmy, ktoré sa nazývajú mitochondrie, ktoré sú zodpovedné za syntézu ATP (energetickú rezervu molekúl). Táto stimulácia spôsobuje zvýšenie bunkovej aktivity a, ako následok, vyššiu úroveň produkcie kolagénu. Svetlo 633nm chráni a zmierňuje pred účinkami starnutia, bojuje proti strate tonusu, dodáva pevnosť na povrchu celého tela a to neinvazívnym spôsobom a bez vedľajších účinkov.

   Na to, aby Anti-aging efekt /omladenie pleti/ bolo viditeľne poznať, doporučujeme terapiu v dĺžke od 4 – 12 týždňov. V každom prípade je dĺžka a množstvo použitia spojená s individuálnymi požiadavkami klienta. Len s kvalifikovaným personálom získate tie najlepšie výsledky terapie. Pri terapii kolagénom nedochádza k UV ani laserovému žiareniu. Svetlo trubíc je jemné červené, hreje, ale nepáli a stimuluje biosyntetický proces v tele. Kolagénová terapia je veľmi príjemný relax a celkom bez vedľajších účinkov. Odporúča sa pre všetky druhy pokožky, všetky vekové kategórie, tak pre ženy ako aj pre mužov.