OXYGENOTERAPIA

Oxygenoterapia (kyslíková terapia) sa používa v medicíne aj v bežnom živote už niekoľko rokov. Podstatou je rovnomerné zásobovanie organizmu koncentrovaným kyslíkom, čo umožňuje priaznivo zlepšiť energetický potenciál organizmu, zvýšiť psychickú aj fyzickú výkonnosť, urýchliť regeneráciu síl po prekonaní choroby, priaznivo ovplyvniť ochorenia centrálnej nervovej sústavy, kardiovaskulárneho systému, ochorení tráviacej sústavy, urologických, gynekologických a onkologických ochorení, ochorení pohybového aparátu. Kyslíková terapia preventívne pôsobí proti nádorovým ochoreniam, zmierňuje nežiaduce účinky farmaceutickej liečby, dokáže zvýšiť telesnú kondíciu pred plánovanou operáciou, športovým výkonom alebo psychickým vypätím, spomaliť proces starnutia, zbaviť sa vrások a celulitídy.

Oxygenoterapia je vdychovanie vzduchu obohateného na 90-95% primerane vlhkým kyslíkom.

Pokiaľ máte po operácii či po náročnej chorobe, pomôže Vám urýchliť a uľahčiť rekonvalescenciu, ale aj minimalizovať negatívne účinky , ktoré po sebe zanechali lieky. Kyslík účinne bojuje nielen s fyzickou ale aj s psychickou únavou. K ďalším plusom kyslíkovej terapie patrí zlepšenie látkovej výmeny, posilnenie imunity, očista od toxínov, vyhladzovanie vrások a spomalenie procesu starnutia.


Koncentrovaný kyslík má veľký význam aj u úplne zdravých ľudí. Kyslíková kúra je vhodná aj z preventívnych dôvodov. Okysličením buniek omladzujete celý organizmus a predchádzate zdravotným problémom. Kyslík navyše spomaľuje starnutie. Kyslíková terapia je liečbou komplexnou. Nepôsobí iba na chorý orgán, ale na celý organizmus.

Kontraindikácie - kedy sa inhalácia koncentrovaného kyslíka nedoporučuje:

- pri epilepsii
- v krátkej dobe po transplantácii orgánov
- pri pokročilej ateroskleróze
- pri odlúpnutí sietnice a zelenom zákale (glaukom)
- pri vredovej chorobe žalúdka
- pri hnisavej sinusitis